SD53-4R7-R
Eaton Electronics
704-SD53-4R7-R
SD53-4R7-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 4.7uH 2.1A 0.039ohms
ECAD Model:
In Stock: 4.486
Stock:
4.486 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2600)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
4.7 uH
20 %
2.01 A
45 mOhms
2.1 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
5.7 mm
5.2 mm
3 mm