MPIA4015V2-100-R
Eaton Electronics
704-MPIA4015V2-100-R
MPIA4015V2-100-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 10uH 2.1A 294mOhms AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
4.4 mm x 4.2 mm x 1.5 mm
Shielded
10 uH
20 %
1.8 A
294 mOhms
2.1 A
- 55 C
+ 125 C
14 MHz
Standard
4.4 mm
4.2 mm
1.5 mm
AEC-Q200
MPIA40-V2
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz