MPIA2512V2-R68-R
Eaton Electronics
704-MPIA2512V2-R68-R
MPIA2512V2-R68-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.68uH 6.0A 29mOhms AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
1008 (2520 metric)
Shielded
680 nH
20 %
3.4 A
35 mOhms
6 A
- 40 C
+ 125 C
70 MHz
Standard
2.7 mm
2.2 mm
1.2 mm