MFBM1V2012-500-R
Eaton Electronics
704-MFBM1V2012-500-R
MFBM1V2012-500-R
Mfr.:
Description:
Ferrite Beads Multi H Cur, Impedance 50 3.5A SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Ferrite Beads
RoHS:
MFBM1V
Ferrite Beads
SMD/SMT
0805 (2012 metric)
3.5 A
25 %
40 mOhms
- 40 C
+ 85 C
2 mm
1.2 mm
0.9 mm
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Number of Channels: 1 Channel
Number of Elements: 2 Element
Product Type: Ferrite Beads
Shielding: Shielded
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Ferrites
Test Frequency: 100 MHz