MCQ1V1608-R056-R
Eaton Electronics
704-MCQ1V1608-R056-R
MCQ1V1608-R056-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 56nH Q15 50mA 2PADS SMT
ECAD Model:
In Stock: 7.852
Stock:
7.852 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0603 (1608 metric)
Unshielded
56 nH
10 %
50 mA
200 mOhms
- 40 C
+ 85 C
15
260 MHz
Standard
1.6 mm
0.8 mm
0.8 mm
MCQ1V
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Commercial
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 50 MHz