MCL2012V1-1R2-R
Eaton Electronics
504-MCL2012V1-1R2-R
MCL2012V1-1R2-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD MCL Chip IND 2012 1.2uH 2 Pads
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
RoHS:
Multilayer
0805 (2012 metric)
Unshielded
1.2 uH
20 %
220 mA
260 mOhms
- 40 C
+ 85 C
2 mm
1.2 mm
0.9 mm