MCL1608V1-R068-R
Eaton Electronics
504-MCL1608V1-R068-R
MCL1608V1-R068-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1608 0.068uH 2 Pads
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0603 (1608 metric)
Unshielded
68 nH
20 %
150 mA
120 mOhms
- 40 C
+ 85 C
1.6 mm
0.8 mm
0.8 mm