MCL1005-271-R
Eaton Electronics
504-MCL1005-271-R
MCL1005-271-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1005 270nH 2 Pads
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0402 (1005 metric)
Unshielded
270 nH
5 %
100 mA
4.5 Ohms
- 55 C
+ 125 C
1 mm
0.5 mm
0.5 mm