HSL1025-3R8706-R
Eaton Electronics
504-HSL1025-3R8706-R
HSL1025-3R8706-R
Mfr.:
Description:
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.70F 3.8V 20%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1200   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Supercapacitors / Ultracapacitors
RoHS:
70 F
3.8 VDC
Through Hole
10.5 mm (0.413 in)
27 mm
1000 Hour, 500000 Cycle
250 mOhms
- 20 %, + 80 %