HCM1A1305-120-R
Eaton Electronics
704-HCM1A1305-120-R
HCM1A1305-120-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 12uH 9A AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 250   Multiples: 250
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 250)
Similar Products
RoHS:
High Power Inductor
13.3 mm x 12.2 mm x 5 mm
Shielded
12 uH
20 %
5.5 A
24 mOhms
9 A
Standard
13.3 mm
12.2 mm
5 mm
Alloy Powder
AEC-Q200
HCM1A
Reel
Application: High Current
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz