HCM1A0703-4R7-R
Eaton Electronics
704-HCM1A0703-4R7-R
HCM1A0703-4R7-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 4.7uH 37A AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
Shielded
4.7 uH
20 %
4.1 A
40 mOhms
8.8 A
- 55 C
+ 155 C
Standard
7.4 mm
7 mm
3 mm