HCM1A0503V2-R47-R
Eaton Electronics
504-HCM1A0503V2R47-R
HCM1A0503V2-R47-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND MP 0.47uH 12A molded 2 PADS SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
5.4 mm x 5.2 mm x 2.8 mm
Shielded
470 nH
20 %
11 A
6.1 mOhms
12 A
- 55 C
+ 155 C
80 MHz
Standard
5.7 mm
5.4 mm
3 mm
Alloy Powder
AEC-Q200
HCM1AV2
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz