HCM1103-R36-R
Eaton Electronics
704-HCM1103-R36-R
HCM1103-R36-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.36uH 28A SMD HIGH CURRENT
ECAD Model:
In Stock: 986
Stock:
986 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 986 will be subject to minimum order requirements.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Cut Tape / MouseReel™
RoHS:
High Power Choke
11.5 mm x 10.3 mm x 3 mm
Shielded
360 nH
20 %
23 A
1.3 mOhms
26 A
Standard
11.5 mm
10.3 mm
3 mm