HCM0503-R35-R
Eaton Electronics
704-HCM0503-R35-R
HCM0503-R35-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.35uH 14.9A SMD HIGH CURRENT
ECAD Model:
In Stock: 200
Stock:
200 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
Shielded
350 nH
20 %
16.6 A
4.29 mOhms
- 55 C
+ 125 C
Standard
5.5 mm
5.3 mm
3 mm