FP1010V14-R090-R
Eaton Electronics
504-FP1010V14-R090-R
FP1010V14-R090-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD FLAT-PAC IND, 90NH, 134A, 2 PADS, SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 300)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
90 nH
10 %
150 uOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
9.6 mm
6.4 mm
10 mm
Ferrite
Reel
Cut Tape
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 300
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz