FP1006R2-R08-R
Eaton Electronics
704-FP1006R2-R08-R
FP1006R2-R08-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 85nH 100A Flat-Pac FP1006
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 850   Multiples: 850
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 850)
Similar Products
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Unshielded
85 nH
10 %
45 A
360 mOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
10 mm
8 mm
6 mm
Ferrite
FP1006
Reel
Application: Power
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 850
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 300 kHz