EXLA1V1010-5R6-R
Eaton Electronics
504-EXLA1V1010-5R6-R
EXLA1V1010-5R6-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND CMMD 10x10x10 5.6uH 15.7A 2PAD SMT
ECAD Model:
In Stock: 952
Stock:
952 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 300)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
Shielded
5.6 uH
20 %
21.2 A
7.2 mOhms
19.6 A
- 55 C
+ 155 C
11.9 mm
11 mm
9.7 mm
AEC-Q200
EXLA1V10
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 300
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz