DRQ127-151-R
Eaton Electronics
704-DRQ127-151-R
DRQ127-151-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 150uH 3.01A 0.247ohms
ECAD Model:
In Stock: 236
Stock:
236 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 350)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
150 uH
20 %
796 mA, 1.59 A
247 mOhms, 989 mOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
12.5 mm
12.5 mm
8 mm
Ferrite
DRQ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Drum
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 350
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz