DRQ125-471-R
Eaton Electronics
704-DRQ125-471-R
DRQ125-471-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 470uH 1.02A 0.781ohms
ECAD Model:
In Stock: 17
Stock:
17 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 600)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
470 uH
20 %
434 mA, 870 mA
718 mOhms, 2.87 Ohms
- 40 C
+ 125 C
Standard
12.5 mm
12.5 mm
6 mm
Ferrite
DRQ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Drum
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 600
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz