DRA125-1R0-R
Eaton Electronics
704-DRA125-1R0-R
DRA125-1R0-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 1.0uH 23.7A 0.0021ohms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 600   Multiples: 600
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 600)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
1 uH
20 %
15.94 A
2.1 mOhms
- 40 C
+ 165 C
Standard
12.5 mm
12.5 mm
6 mm
AEC-Q200
DRA
Reel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 600
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz