DR124-6R8-R
Eaton Electronics
704-DR124-6R8-R
DR124-6R8-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 6.8uH 6.5A 18mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Similar Products
Shielded
6.8 uH
20 %
5.6 A
21.7 mOhms
6.47 A
Standard
12.5 mm
12.5 mm
4.5 mm
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz