DR124-680-R
Eaton Electronics
704-DR124-680-R
DR124-680-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 68uH 2.13A 183mOhms
ECAD Model:
In Stock: 67
Stock:
67 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Shielded
68 uH
20 %
1.8 A
220 mOhms
2.13 A
Standard
12.5 mm
12.5 mm
4.5 mm
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz