CTX15-2P-R
Eaton Electronics
704-CTX15-2P-R
CTX15-2P-R
Mfr.:
Description:
Coupled Inductors 15uH 1.6A 0.085ohms
ECAD Model:
In Stock: 369
Stock:
369 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 800)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Coupled Inductors
RoHS:
CTX_P
14.99 uH
29.98 uH
20 %
800 mA, 1.6 A
85 mOhms, 339 mOhms
11.43 mm
5.97 mm
4.19 mm