CTX15-1P-R
Eaton Electronics
704-CTX15-1P-R
CTX15-1P-R
Mfr.:
Description:
Coupled Inductors 15uH 1.4A 0.087ohms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1100   Multiples: 1100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1100)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Coupled Inductors
RoHS:
CTX_P
15.03 uH
60.12 uH
20 %
700 mA, 1.4 A
87 mOhms, 348 mOhms
11.43 mm
4.19 mm
4.19 mm