BK1/S505-6.3-R
Eaton Electronics
504-BK1-S505-6-3-R
BK1/S505-6.3-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses S505 6.3A TD
ECAD Model:
In Stock: 1.668
Stock:
1.668 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
RoHS:
S505
Ceramic Fuses
6.3 A
Time Delay / Slow Blow
5 mm x 20 mm
250 VAC
Country of Origin: CN
Diameter: 5.2 mm
Indicator Style: Without Indicator
Length: 20 mm