BK/S506-V-100-R
Eaton Electronics
504-BK-S506-V-100-R
BK/S506-V-100-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses S506 100mA -V TD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Eaton
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
S506
Glass Fuses
100 mA
Time Delay / Slow Blow
5 mm x 20 mm
250 VAC
Board Mount
Axial
Bulk
Body Style: Cylindrical Leaded
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 5.54 mm
Indicator Style: Without Indicator
Length: 21.1 mm