BK-S505H-V-20-R
Eaton Electronics
504-BK-S505H-V-20-R
BK-S505H-V-20-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses S505H, 20A, axial leaded
ECAD Model:
In Stock: 190
Stock:
190 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Eaton
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
S505H
Ceramic Fuses
20 A
Time Delay / Slow Blow
500 VAC
Axial
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 5.2 mm
Length: 20 mm