BK-MDP-10-R
Eaton Electronics
504-BK-MDP-10-R
BK-MDP-10-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses FUSE CERAMIC 10A 500VAC 250VDC 3AB
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Eaton
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
MDP
Ceramic Fuses
10 A
Time Delay / Slow Blow
3AB (6.35 mm x 31.75 mm)
250 VAC, 500 VAC
250 VDC
1.5 kA, 2 kA, 3 kA
Holder / Clip
Clip
- 55 C
+ 125 C
Bulk
11.5 mOhms
Body Style: Cylindrical Leaded
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 6.35 mm
Length: 31.75 mm