BK/GMD-500-R
Eaton Electronics
504-BK/GMD-500-R
BK/GMD-500-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses SMALL DIM. FUSE
ECAD Model:
In Stock: 540
Stock:
540 Can Dispatch Immediately
RoHS:
GMD
Glass Fuses
500 mA
Time Delay / Slow Blow
5 mm x 20 mm
250 VAC
35 A
Bulk
1.0645 Ohms
Country of Origin: CN
Diameter: 5.2 mm
Indicator Style: Without Indicator
Length: 20 mm