BK/GMA-200-R
Eaton Electronics
504-BK/GMA-200-R
BK/GMA-200-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses 200mA 250V FA SMALL DIM. FUSE
ECAD Model:
In Stock: 250
Stock:
250 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Eaton Electronics BK1/GMA-200-R
Eaton Electronics
Cartridge Fuses SMALL DIMENSION FUSE
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
GMA
Glass Fuses
200 mA
Fast Blow
5 mm x 20 mm
250 VAC
35 A
Holder / Clip
Clip
Bulk
2.5 Ohms
Body Style: Cylindrical
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 5.2 mm
Length: 20 mm