XTOE100GCSS
Eaton Electrical
504-XTOE100GCSS
XTOE100GCSS
Mfr.:
Description:
Industrial Relays XTOE OL (20-100A) IEC STAND ALONE std
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Industrial Relays
Panel Mount
Overload Relay
Motor Protection
Screw
1 NO, 1 NC
20 A to 100 A
Screw
C440
157.48 mm
2.33 in
6 in