B32776E8146K000
TDK
871-B32776E8146K000
B32776E8146K000
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 14UF 10% 800V FILM CAP MKP BOXED
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 720   Multiples: 720
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
5.040 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
14 uF
800 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
37.5 mm (1.476 in)
41.5 mm (1.634 in)
18 mm (0.709 in)
DC Link Film Capacitors
10 %
2 Pin
4.5 mOhms
32.5 mm (1.28 in)
- 40 C
+ 105 C
B32776E
Bulk
Brand: TDK
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Diameter: 1 mm
Product Type: Film Capacitors
Factory Pack Quantity: 180
Subcategory: Capacitors
Part # Aliases: B32776E8146K
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
High Density MKP DC Link Film Capacitors
TDK High Density MKP DC Link Film Capacitors are metallized polypropylene film capacitors that feature capacitance values up to 480μF and good self-healing properties. These high CV products provide high reliability, low losses with high current capability, as well as a long useful life. TDK High Density MKP DC Link Film Capacitors offer 2-pin or 4-pin terminals with parallel wire leads and standard 6-1mm lead lengths. These capacitors are ideal for frequency converters, industrial and high-end power supplies, and solar inverters.