630-27W2640-7NB
EDAC
587-630-27W2640-7NB
630-27W2640-7NB
Mfr.:
Description:
D-Sub Mixed Contact Connectors Right-angle Power Combo D-Sub Connector
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 250   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
EDAC
Product Category: D-Sub Mixed Contact Connectors
27W2
27 Position
Bracket
Right Angle
Solder Tail
Brand: EDAC
Contact Material: Copper Alloy
Contact Plating: Gold
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Current Rating: 5 A
Filtered: Unfiltered
Gender: Female
Insulation: Insulated
Insulation Material: Thermoplastic Polyester
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Product Type: Mixed Contact D-Sub Connectors
Shell Material: Steel
Shell Plating: Nickel
Shell Size: 37
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: D-Sub Connectors
Voltage Rating: 125 V