ECS-MPI4040R2-2R2-R
ECS
520-MPI4040R2-2R2-R
ECS-MPI4040R2-2R2-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 2.2uH 2.2A -55C +125C AEC-Q200
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 1.814
Stock:
1.814 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 1814 will be subject to minimum order requirements.
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ECS
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
2.2 uH
20 %
3.2 A
58 mOhms
5.7 A
- 55 C
+ 125 C
Standard
4.45 mm
4.06 mm
1.5 mm
AEC-Q200
ECS-MPI4040
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: ECS
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: KR
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 4500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz