P6SMBJ40A
Diotec Semiconductor
637-P6SMBJ40A
P6SMBJ40A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, SMB, 150C, 600W, Unidir
ECAD Model:
In Stock: 2.410
Stock:
2.410 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Diotec Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
40 V
SMD/SMT
64.5 V
44.4 V
SMB (DO-214AA)
9.3 A
600 W
- 50 C
+ 150 C
P6SMA/B
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Diotec Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Tradename: P6SMBJ40A
Vf - Forward Voltage: 3 V