P4SMAJ11CA
Diotec Semiconductor
637-P4SMAJ11CA
P4SMAJ11CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, SMA, 150C, 400W, Bidir
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 7500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Diotec Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
11 V
SMD/SMT
18.2 V
12.2 V
SMA (DO-214AC)
22 A
400 W
- 50 C
+ 150 C
P4SMA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Diotec Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 1 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 7500
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Tradename: P4SMAJ11CA
Unit Weight: 126 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
P4SMA Transient Voltage Suppressors
Diotec Semiconductor P4SMA Transient Voltage Suppressors feature uni- and bi-directional versions, 400W of peak pulse power dissipation, and fast response time. These diodes are compliant with RoHS, REACH, and conflict materials, and P4SMA diodes with the -AQ suffix are AEC-Q101 qualified. Diotec Semiconductor P4SMA ESD suppressors are ideally used in over-voltage protection, ESD protection, free-wheeling diodes, commercial/industrial, and automotive-grade applications.