SMAJ20A-13-F
Diodes Incorporated
621-SMAJ20A-13-F
SMAJ20A-13-F
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 20V
ECAD Model:
In Stock: 27.237
Stock:
27.237
Can Dispatch Immediately
On Order:
30.000
Expected 7/31/2026
Factory Lead Time:
24
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 6830
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Diodes Incorporated
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
20 V
SMD/SMT
32.4 V
22.2 V
SMA (DO-214AC)
12.3 A
400 W
- 55 C
+ 150 C
SMAJ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Diodes Incorporated
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Pd - Power Dissipation: 1 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V