BZT52C9V1LPQ-7
Diodes Incorporated
621-BZT52C9V1LPQ-7
BZT52C9V1LPQ-7
Mfr.:
Description:
Zener Diodes Zener Diode X1-DFN1006-2 T&R 3K
ECAD Model:
In Stock: 3.809
Stock:
3.809 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
40 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Diodes Incorporated
Product Category: Zener Diodes
RoHS:
9.1 V
SMD/SMT
DFN-1006-2
250 mW
6.08 %
500 nA
15 Ohms
- 65 C
+ 150 C
Single
5 mA
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Diodes Incorporated
Country of Origin: CN
Height: 0.53 mm
Ir - Reverse Current: 500 nA
Length: 1.075 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 900 mV
Voltage Temperature Coefficient: 7 mV/C
Width: 0.675 mm