VFD037CP4EB-21
Delta Electronics
108-VFD037CP4EB-21
VFD037CP4EB-21
Mfr.:
Description:
Variable Frequency Drives - VFDs VFD-CP2000, 5HP 460V, 3phase input, Internal EMI Filter, Variable Torque Drive
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Delta Electronics
Product Category: Variable Frequency Drives - VFDs
RoHS:
3.7 kW
8.7 A, 12.4 A
3 Phase
IP20
VFD-C2000
Brand: Delta Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Features: Equipped With Special HVAC Parameters and PID Control Functions
Frame Size - NEMA: Frame A
Motor Drive Type: Delta Fan/Pump Vector Control Drive
Operating Supply Voltage: 460 V