PMR-4V320WDBA
Delta Electronics
108-PMR-4V320WDBA
PMR-4V320WDBA
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 320W/4V - Current Sharing, Fanless
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
32 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 120   Multiples: 12
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Delta Electronics
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
REACH - SVHC:
252 W
88 VAC to 264 VAC
1 Output
4.2 VDC
60 A
Enclosed
3 kVAC
86 %
Industrial
214.884 mm (8.46 in)
115.062 mm (4.53 in)
29.972 mm (1.18 in)
PMR
Brand: Delta Electronics
Compliance: EN60601-1, ES60601-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Frequency: 50 Hz to 60 Hz
Load Regulation: Regulated
Mounting Style: Panel
Open Frame/Enclosed: Enclosed
Product: Switching Supplies
Product Type: Switching Power Supplies
Factory Pack Quantity: 12
Subcategory: Power Supplies
Unit Weight: 860 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
PMR Panel-Mount Power Supplies
Delta Electronics / Power PMR Panel-Mount Power Supplies are designed for installation in limited spaces and feature a universal AC input voltage of 88VAC or 90VAC to 264VAC. The PMR series offers built-in active power factor correction (PFC) and conforms to harmonic current IEC/EN 61000-3-2, Class A, and Class D. The 252W and 300W power supplies come with a corrosion-resistant aluminum case and chassis and have a low-profile design for 1U installation. Features for the 320W units include a 30mm height, household appliance approvals, and no-load power consumption (<0.5W). The 320W models operate in a -30°C to +70°C temperature range and support a -40°C cold start. Delta Electronics PMR Panel-Mount Power Supplies are ideal for use in household appliances and LED lighting.