ADP-100CW BTA
Delta Electronics
108-ADP-100CWBTA
ADP-100CW BTA
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters 100W Dual USB-C port 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A GaN, Foldable USA Plug
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Due to government regulations, Mouser is unable to sell this product in your country.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Delta Electronics
Product Category: Wall Mount AC Adapters
Delivery Restrictions:
RoHS:
Included
North America
Fixed Plugs
100 VAC to 240 VAC
5 Output
100 W
5 VDC
3 A
USB Connector
USB-C
C10 Duo
Brand: Delta Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Type: AC
Load Regulation: Not Regulated
Mounting Style: Wall Mount
Output Current-Channel 2: 3 A
Output Current-Channel 3: 3 A
Output Voltage-Channel 2: 9 VDC
Output Voltage-Channel 3: 12 VDC