MLBAWT-A1-R250-000WA8
Cree LED
941-MLBAWTA1R25WA8
MLBAWT-A1-R250-000WA8
Mfr.:
Description:
White LEDs White 2800 K 80-CRI, XLamp MLBAWT
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cree LED
Product Category: White LEDs
RoHS:
White LEDs
SMD/SMT
PLCC-4
Warm White
2800 K
23.5 lm
80
120 deg
80 mA
3.3 V
250 mW
3.5 mm
3.5 mm
1.2 mm
Tinted
3.11 mm x 2.76 mm