PJMA1000F-24-C
Cosel
436-PJMA1000F-24-C
PJMA1000F-24-C
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 1008W 24V 42A W/Coating
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cosel
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
1.008 kW
85 VAC to 264 VAC
1 Output
24 VDC
42 A
Enclosed
4 kVAC
88 %
Medical
240 mm (9.449 in)
150 mm (5.906 in)
61 mm (2.402 in)
PJMA
Brand: Cosel
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 150 mm x 61 mm x 24 0mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz