PJA150F-36-R
Cosel
436-PJA150F-36-R
PJA150F-36-R
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 151.2W 36V 4.2A Remote On/Off
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 20   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cosel
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
150 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
36 VDC
4.2 A
Enclosed
3 kVAC
90 %
Industrial
129 mm (5.079 in)
41 mm (1.614 in)
97 mm (3.819 in)
PJA
Brand: Cosel
Compliance: C-UL, EN60950-1, UL508, UL60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Frequency: 50 Hz/60 Hz