PBA300F-15-CU
Cosel
436-PBA300F-15-CU
PBA300F-15-CU
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 300W 15V 22A AC-DC Power Supply
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
50 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cosel
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
330 W
85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 350 VDC
1 Output
15 VDC
22 A
Enclosed
3 kVAC
81 %
Industrial
170.18 mm (6.7 in)
101.6 mm (4 in)
43.18 mm (1.7 in)
PBA
Brand: Cosel
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Input Frequency: 50 Hz/60 Hz