LFP300F-30-R2TY
Cosel
436-LFP300F-30-R2TY
LFP300F-30-R2TY
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 360W 30V 12A w/remote On/Off
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cosel
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
360 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
30 VDC
10 A
Open Frame
3 kVAC
88 %
220.98 mm (8.7 in)
93.98 mm (3.7 in)
53.34 mm (2.1 in)