FETA3000BA-48-R
Cosel
436-FETA3000BA-48-R
FETA3000BA-48-R
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 2976W 48V 62A 170-264Vac Remote On/Off
In Stock: 2
Stock:
2 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cosel
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
3 kW
170 VAC to 264 VAC
1 Output
250 VDC
62 A
Enclosed
Industrial
340 mm (13.386 in)
102 mm (4.016 in)
41 mm (1.614 in)
FETA
Brand: Cosel
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dimensions: 102 mm x 41 mm x 340 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz