CDBMT2100-HF
Comchip Technology
750-CDBMT2100-HF
CDBMT2100-HF
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky 2A 100V
ECAD Model:
In Stock: 34.144
Stock:
34.144 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Comchip Technology
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
Schottky Diodes
SMD/SMT
SOD-123F-2
Single
Si
2 A
100 V
850 mV
50 A
500 uA
- 55 C
+ 150 C
CDBMT2100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Comchip Technology
Country of Assembly: TW
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vr - Reverse Voltage: 100 V