ASMCJ48A-HF
Comchip Technology
750-ASMCJ48A-HF
ASMCJ48A-HF
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 48V 1500W SMC UNI-DIR
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
48 V
SMD/SMT
77.4 V
53.3 V
SMC (DO-214AB)
19.4 A
1.5 kW
- 55 C
+ 150 C
Reel
Brand: Comchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Pd - Power Dissipation: 6.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V