ASMBJ170A-HF
Comchip Technology
750-ASMBJ170A-HF
ASMBJ170A-HF
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 170V 600W SMB UNI-DIR
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
170 V
SMD/SMT
275 V
189 V
SMB (DO-214AA)
2.2 A
600 W
Country of Origin: TW
Pd - Power Dissipation: 5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V